Czym się trudni doktor rodzinny?

Medycyna rodzinna jest to dział leczenia, który trudni się profilaktyką zdrowotną, leczeniem oraz diagnozowaniem wszystkich członków rodziny.
Lekarz rodzinny obejmuje całościową pieczą lekarską zarówno brzdące, jak również osoby dorosłe.

lekarz

Autor: KOTÁNYI
Źródło: KOTÁNYI

Ten specjalista na co dzień może w pojedynkę postawić diagnozę, natomiast w bardziej złożonych sytuacjach kieruje chorego do lekarza specjalisty.
Nie za każdym razem duże ciśnienie nastręcza wizyty u hipertensjologa, także nie każda migrena wymagać będzie konsultacji u lekarza neurologa – czasem wystarczy wizyta u doktora medycyny rodzinnej. Jego nadrzędnym zadaniem będzie zajmowanie się schorzeniami, jakie statystycznie występują najczęściej i nie wymagają specjalistycznych wizyt. Lekarz rodzinny troszczy się, ażeby wyłącznie zawiłe przypadki, jakie wymagają należytych narzędzi diagnostycznych, trafiały do doktorów specjalistów czy też szpitali.
Dieta dla kobiet po 40-tce

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Innym niezwykle ważnym zadaniem lekarza rodzinnego będzie promowanie zdrowego trybu życia. Lekarz medycyny rodzinnej jest w stanie wypisać skierowania na przeróżne badania, jakie są niezbędne do postawienia diagnozy. Specjalista rodzinny może skierować pacjenta również na fundamentalne badania, na przykład badania krwi czy badanie (usg kolana nowa huta kraków) kału. Może także zlecić poniektóre badania RTG, dla przykładu rentgen klatki piersiowej. Od specjalisty rodzinnego możemy również otrzymać skierowanie na tak zwane USG jamy brzusznej. Przez odwiedzinami u specjalisty medycyny rodzinnej nie zapomnij o przygotowaniu wszelakiej dokumentacji którą masz.

Wypisy ze szpitali, prześwietlenia i wszelkie pozostałe poświadczenia związane z terapią na pewno bardzo ułatwią medykowi pracę. Postaraj się również dokładnie opisać wszelakie alarmujące oznaki.