Czy wazektomia jest zabiegiem bezpiecznym oraz kto mógłby się na nią zdecydować?

Również panowie mogliby zapobiec niechcianym ciążom u kobiet. Jest bezpieczna metoda, jaka może być porównywana z podwiązaniem jajników u kobiet.
Jest to wazektomia, jaka jednak nie mogłaby mylona zostać ze sterylizacją, ponieważ nie prowadzi ona do bezpłodności trwałej.

Jest to zabieg urologiczny, który polega na przecięciu nasieniowodów. Sprawia to zakłócenia w przemieszczaniu się plemników z jąder do prącia. W wielu przypadkach zabieg tego typu przeprowadzany jest techniką bez skalpela. Technika ta opiera się na jednym albo 2 nakłuciach bez konieczności cięcia.

Ten proponowany wpis (http://www.adiuva-med.pl/krzesla-toaletowe/), który widzisz, zaprowadzi Cię do wartościowych treści na omawiany wątek – zobacz też inne artykuły mające nie mniej satysfakcjonujące wpisy.

Zabieg jest prowadzony w miejscowym znieczuleniu i jest praktycznie niebolesny. Znieczulony nasieniowód jest uwidoczniony przez nakłucie skóry. W następnej kolejności zakładane są klipsy z tytanu na nasieniowody i przecinamy jest nasienny przewód. Operacja zajmuje kilkanaście minut, a pobyt pacjenta w szpitalu zajmuje około 1 godziny. Facet, który podjął decyzję o poddaniu się wazektomii, musi decyzję taką dokładnie przeanalizować. Decyzji tej nie powinno się podejmować w stresowej okoliczności.

wazektomia

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Powikłania po operacji występują niezwykle rzadko. Do powikłań wczesnych zalicza się siniak na mosznie czy stan zapalny miejsca operowanego. Po zabiegu trzeba powstrzymać się od współżycia seksualnego do zupełnego zagojenia się rany. Trwa to zazwyczaj od czterech dni do dwóch tygodni. W dzień zabiegu nie należy pić alkoholu oraz prowadzić auta. Do biurowej pracy pacjent mógłby wrócić już po czterech dniach, zaś do pracy fizycznej po siedmiu dniach lekarskiego zwolnienia. Pewna jest skuteczność wazektomii. Ciągle trwają badania, jakie potwierdzają bezpieczeństwo wazektomii.

Dotychczas nie stwierdza się poważnych kłopotów zdrowotnych, jakie są wywołane przez podwiązanie nasieniowodów. Wazektomia nie wpływa na jakość seksualnego życia oraz nie wywołuje problemów z erekcją.