Czy prosto jest zrzucić wagę zaraz po porodzie? Od jakiej aktywności warto zacząć? W jaki sposób się odżywiać?

Kobiety, które urodziły dziecko często przejmują się dodatkowymi kilogramami, jakie zostały po ciąży. Natomiast trzeba wiedzieć, iż ciało potrzebuje troszkę czasu po porodzie by dojść do siebie. Dobrą wiadomością może być to, że według badań to właśnie pierwsze pół roku po urodzeniu dziecka ciało kobiety jest jakby zaprogramowane na zrzucanie wagi oraz jest to łatwiejsze aniżeli normalnie. Jak w związku z tym możemy pomóc swojemu ciału powrócić do lepszej sylwetki?

blog o macierzyństwie

Autor: Chelssie L. Ivanova
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo kobiet zastanawia się nad tym jak schudnąć po ciąży oraz sprawdza cały czas nowe porady w sieci jak i szuka nowych sposobów, natomiast prawda jest taka, że nasze ciało jest w takim momencie po naszej stronie – sprawdź jak schudnąć po ciąży. Chodzi o to, że w pierwszych miesiącach po porodzie to hormony troszczą się o to by chudnąć. Po pozbyciu się łożyska, które do tej pory wytwarzało hormony, jakie zwiększały nasz apetyt, teraz wszystko wraca do normy. Natomiast zmiany w gospodarce hormonalnej zachodzą powoli i z tego powodu właśnie przez pierwsze pół roku najmocniej odczujemy spadek apetytu jak i lepszy metabolizm. Jest to bardzo pomocne właśnie jeśli chodzi o tracenie kilogramów.

Tak od razu lepiej nie przesadzać z męczącymi ćwiczeniami. Natomiast trochę ruchu to lepsze samopoczucie oraz lepsza kondycja. Możemy zacząć od lekkich ćwiczeń. Na samym początku można wykonywać jakieś proste ćwiczenia z jogi. Świetny również będzie spacer. Natomiast trzeba pamiętać ażeby zrobić przerwę w ćwiczeniach jeśli tylko poczujemy jakiś duży ból czy duże zmęczenie. Na pewno nie należy męczyć się uprawiając jogging czy jeżdżąc szybko na rowerze. Basen również nie jest wskazany, gdyż może to grozić nieprzyjemną infekcją.

Sporo pań tak uważa na to co jeść karmiąc piersią}, że boi się jakichkolwiek urozmaiceń. Jest to błędem bo w tym czasie trzeba odżywiać się bardzo rozsądnie, zdrowo, lecz też używać najróżniejszych produktów w taki sposób, aby dostarczać sobie i dziecku potrzebnych składników. Przede wszystkim nie można stosować jakiś skrajnych diet czy wyrzucać dane składniki całkiem. Wszystkie one są nam ogromnie przydatne. Tak samo białka, jak i węglowodany tak zwalczane w kuchni. Musimy przede wszystkim zachować gdy chodzi o jedzenie (pizza Łódź armii krajowej) zdrowy rozsądek. Różnego rodzaju skrajności nie są dobre.