Czy pigułki, zagłuszą poczucie winy wywołane przekraczaniem granic możliwości naszego organizmu

W dzisiejszych czasach, dociera do nas masę treści z różnych środków masowego przekazu, na temat coraz nowszych osiągnięć w dziedzinie nauk medycznych. Pojawiają się nowe medykamenty, preparaty stymulujące naszą odporność, nowe metody przeprowadzania zabiegów i operacji itp.

sklep - landszaft

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo to, ogólny stan zdrowia obecnego społeczeństwa nie polepsza się. Większa część populacji choruje na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw.polecam test na nietolerancję pokarmową warszawa test na nietolerancję pokarmową warszawachoroby cywilizacyjne – alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Pośpiech, notoryczny brak czasu na zorganizowanie lub zjedzenie posiłku, brak aktywności fizycznej, stres, źle zestawiona dieta lub jej brak – sprzyjają niedoborom witamin i składników mineralnych w organizmie.
czas
Produkowane, coraz nowocześniejsze leki, są skuteczne ale na krótko, bo pojawiają się nowe schorzenia a czasem mutacje już istniejących. Dzisiejszy nadmiar informacji, powoduje że przestajemy rozróżniać pożyteczne wiadomości od tych, które są zbyteczne. Większa część przestaje czytać dołączone do leków ulotki, zawierające charakterystykę całej listy efektów ubocznych. W sytuacji problemów zdrowotnych żądamy od lekarzy natychmiastowego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak interesantów – nie pacjentów, przepisują sterty recept na leki o silnym działaniu, często w ciemno, bez przeprowadzenia właściwych obserwacji – bo to też generuje dodatkowy koszt.
sklep

Autor: Rolf Brecher
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często nie kierujemy się po poradę do lekarza lecz maszerujemy prosto do apteki, z przeświadczeniem, że pani w aptece ma dużą wiedzę na temat leków.czytaj tu (sprawdź promocje na piaskowanie Warszawa Bielany: http://ratynscystomatologia.pl/leczenie/stomatologia-estetyczna)Jesteśmy pewni , że doradzi zakup odpowiedniego leku, na naszą chorobę. Gorzej kiedy sami decydujemy o nabyciu lekarstwa, kierując się zdobytą wiedzą z różnych nie zawsze miarodajnych źródeł. Przeświadczeni, że ten a nie inny polecany lek będzie lekiem na wszystkie nasze udręki.

Idąc za nowymi trendami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej, sięgamy po leki dostępne bez recepty, które może nabyć każdy i o wybranej porze dnia i nocy. Miejsca, w których są dostępne to nie tylko apteki to również sklepy osiedlowe czy chociażby stacje paliw.