Czy opłaca się karmić noworodka piersią? W jaki sposób ułatwić sobie karmienie?

Od pewnego czasu zapanowała moda na tak zwany „powrót do natury”. Trend ten wyraźnie zauważalny jest także wśród młodych rodziców. Młode mamusie coraz częściej chcą karmić piersią swoje maleństwo co niezmiernie cieszy lekarzy pediatrów i położne, bo korzyści z karmienia naturalnego bobasa są niezmierne!

butelki

Autor: Frédérique Voisin-Demery
Źródło: http://www.flickr.com
Karmienie dziecka naturalne nie tylko dobrze wpłynie na dziecko, ale także kobiecie może pomóc w krótszym czasie wrócić do dobrej formy. Mleko naturalne ma skład idealny dla bobasa.

Ekscytuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie (https://olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/medaliki/), która też przedstawia tego typu materiały. To na pewno zwróci Twoją uwagę.

Żadne sztuczne mleko nie może mu dorównać! Mleko mamy ma także zawsze odpowiednią temperaturę, jest sterylne, gotowe do podania. Poza wszystkim karmienie piersią jest o wiele wygodniejsze i dużo tańsze od karmienia butelką.

Kiedy kobieta zostaje mamą po raz pierwszy, bardzo pomocna może okazać się rada i wsparcie doświadczonej położnej lub też pielęgniarki. W domu młodej mamie radą służyć mogą własna mama czy na przykład doświadczona ciocia lub starsza siostra. Oprócz rad technicznych mogą one polecić młodej karmiącej kobiecie jakie akcesoria dla mamy mogą jej się przydać.

W handlu możemy nabyć wiele akcesoriów dla mamy karmiącej naturalnie, są to na przykład laktatory (ręczne i elektroniczne), wkładki laktacyjne (jednorazowe i wielokrotnego używania), które to przedmioty poprawiają komfort karmienia naturalnego – zobacz antybakteryjne wkładki laktacyjne.

dziecko

Autor: Matt Preston
Źródło: http://www.flickr.com

Nabyć także możemy pojemniczki do przechowywania pokarmu, woreczki na mleko, odzież do karmienia – specjalne koszulki, staniki do karmienia piersią – bawełniane, ”oddychające”, z odpinanymi miseczkami (takie które będą świetnie trzymały „zapracowane” piersi), poduszeczkę do karmienia, osłonki silikonowe na piersi, maść na brodawki (można ją zastąpić na przykład: olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub zwyczajnie – mlekiem mamy), a nawet komfortowy fotel do karmienia – w końcu przed mamą wiele miłych godzin karmienia! Zobacz przydatne produkty.

I na zakończenie dobra „babcina” metoda – MROŻONA KAPUSTA – nic nie może jej zastąpić przy nawale mlecznym czy też stanie zapalnym piersi. Oto przepis: zamrażamy liścia kapusty czystego i z wykrojoną zgrubiałą łodygą. Potem nakłuwamy go w kilku miejscach szpikulcem i mamy gotowy okład na obolałe piersi.