Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na potomstwo przeważnie towarzyszą różne uczucia. Z jednej strony zachwyt, z drugiej niepokój o to czy wszystko będzie zdrowe. Tego typu odpowiedź pada najczęściej z ust przyszłych rodziców na pytanie czy woleliby chłopca czy dziewczynkę: płeć nieważna, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par mimo odstawienia antykoncepcji, spotyka się problemem zapłodnienia.

Autor: Arwen Abendstern

Badania podają, że podobne kłopoty posiada co 4 para na świecie. Dlatego też, jeśli u nas widzimy taki sam brak skutków, powinno się szybko udać się do lekarza, ponieważ w grę może wchodzić niepłodność może okazać się, że ktoś jest niepłodny. Diagnostyka niepłodności Kraków opiera się m.in. na zdiagnozowaniu, z jakiego rodzaju kłopotami w konkretnym przypadku mamy do czynienia. Poprzez badanie spermy w większości przypadków udaje się ustalić przyczynę nie możemy mieć dzieci.
Leczenie niepłodności Kraków jest związane z ustaleniem jej przyczyny. Ważnymi informacjami są: wiek kobiety, badanie USG. Na podstawie zebranych danych, lekarz określi jego zdaniem najlepszą, terapię.

Często stosowanymi metodami leczenia niepłodności są owulacja hormonalna, inseminacja lub bardzo medialne ostatnimi czasy zapłodnienie in vitro. Polega ono na pobraniu od kobiety komórek macierzystych i plemników od mężczyzny, a potem połączenia ich w laboratorium (kliknij i zobacz – komora laminarna) i przeniesienie powstałych zarodków do macicy. Zalecane jest w przypadku usunięcia jajowodów, nieskuteczności poprzednich metod, nieregularnego cyklu, słabszej, jakości plemników.

Autor: mitch59

Utrzymanie ciąży w wielu przypadkach bywa tak samo trudne jak poczęcie. Dlatego tak kluczowe są badania prenatalne, czyli badania prowadzone w okresie rozwoju płodu. Pomagają one znaleźć m.in. choroby nieprawidłowości chromosomów (więcej informacji).
Takie badania. Można je zrobić na dwa sposoby: badając krew lub amniopunkcję. Wszystko to pozwala ocenić szansę
Pamiętajmy, że żadna z metod nie gwarantuje całkowitej pewności, jednak dobranie strategii leczenia powinien wiązać się z zachowaniem bezpieczeństwa.