Czemu poznawanie książek jest tak ważne i to już od bardzo młodego wieku. W rzeczywistości jest kilka powodów

Możemy powiedzieć, że znana akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, która parę lat temu pojawiła się w mediach, sprawiła bardzo dużo dobrego. Osoby, jakie nie zdawały sobie sprawy z pozytywnego oddziaływania czytanek nagle zaczęły czytać swoim dzieciom. I tak to się fajnie rozwinęło, już dziś widzimy wyniki tych działań. Trzeba przyznać, że to jedna z najbardziej pozytywnych akcji ostatnich lat.

polecamy sklep z zabawkami

Autor: Thomas Frost Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
Książki dla dzieci powinny być do zdobycia w każdym miejscu. Nie jedynie dla tych rodzin, w jakich są na to środki pieniężne, lecz także, w których warunki do życia nie są zbyt wygodne. Prawdą jest, iż właściwe książki czytane w najmłodszych latach pozwalają prawidłowo się rozwijać. A najbardziej ciekawe jest to, że wystarczy, iż 15 minut dziennie czytać będziemy naszemu maluchowi, a to już będzie gwarantowało pewien rezultat.

Dlaczego w ogóle czytanie jest takie ważne?
Najzwyczajniej, to naprawdę rozwija wyobraźnię, uczy, bawi, pokazuje zjawiska, przedmioty, ludzi, objaśnia świat, w jakim żyjemy. Wiele badań pokazuje, iż dziecko, któremu rodzice czytali za młodu osiąga sukces w dorosłym życiu.

Ona jest naprawdę nieszablonowa – bardzo zalecamy tę ofertę (https://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/143-kola). Jeżeli masz ochotę pogłębić zakres swej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odsyłacz.

Co interesujące, kiedy już samo jest w stanie czytać, to bardziej ochoczo sięga po książki. Wytwarza się taki nawyk czytania, ponieważ dziecku, a później młodemu człowiekowi kojarzy się to pozytywnie, ma odpowiednie wspomnienia z tym związane. Inaczej zaś osoba, która nigdy nie miała kontaktu z czytaniem, lub był ten kontakt dość nieznaczny.

Dla takiej osoby poznawanie książek jest dziwne, więc w póżniejszym życiu będzie miało ono problem, aby polubić książki. Książki dla dzieci więc są niezwykle ważne, bo nie dość, że rozpalają wyobraźnię i znajomość świata, to dodatkowo wyrabiają konkretne nawyki, które są bardzo przydatne w przyszłości.

Niestety, wiele dzieci zamiast znać bajki i powieści marnuje czas w sieci lub grając w na komputerze. To tak naprawdę do niczego dobrego nie prowadzi. Pamiętajmy więc, ażeby poświęcać dziecku jak najwięcej czasu, lecz aby ten czas był jak najlepiej wykorzystany, poznawanie książek dla dzieci, to jedna z tych czynności, o której koniecznie powinniśmy pamiętać.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem pedagogika znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Pamiętajmy, iż to zaprocentuje na przyszłość, my będziemy usatysfakcjonowani i nasze dzieci z takiego obrotu sprawy w pełni będą korzystać.