Czemu planszówki z powrotem są popularne, krótki opis najbardziej popularnych tytułów z ostatniego czasu.

Ostatnie kilka lat to wielki powrót planszówek. Chociaż w pewnej chwili wydawać się mogło, że tak powszechna elektronika skutecznie zabiła tę rozrywkę, to zupełnie inaczej się stało. Nagle okazało się, że ludzie jednak chcą się ze sobą spotykać i spędzać czas inaczej, niż patrząc się w kolejny ekran. Trendy te widać także w sklepach, gdzie co chwilę ukazują się nowe produkcje, i dla dorosłych, i dla dzieci. Wiele z nich jest dość skomplikowana, wymagająca przeczytania instrukcji i sporej ilości czasu, inne z kolei doskonale będą się nadawać krótką rozgrywkę w wolnej chwili. Właśnie do takich zaliczyć przykładowo można gierki małżeńskie gra planszowa – zabawne gierki małżeńskie gra planszowa od Mavelo. Pod względem graficznym zaprojektowana ona została przez znanego grafika Andrzeja Mleczko, więc już chociażby tego powodu można ją kupić. Oprócz tego oczywiście bardzo ciekawie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla małżeństw i par, jakie mogą się zmierzyć z różnymi zadaniami i porównać z innymi parami. Jak się okazuje gierki małżeńskie są także bardzo popularnym upominkiem, jeżeli się będzie miało okazję, to można pomyśleć o czymś takim.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnych klimatach utrzymana jest ego gra. Ona za to będzie sprawdzać wiadomości graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Gra się w nią w taki sposób, że się losuje jedno spośród 400 pytań, jakie trzeba przeczytać i zapisać dyskretnie swoją odpowiedź. Pozostali gracze zadając szereg pytań próbują znaleźć odpowiedź, a ten, kto przy tej odpowiedzi będzie najbliżej otrzyma największą liczbę żetonów. Grę wygra ten, kto najlepiej zna swoich przyjaciół i zgadnie ich wybory.

Jeżeli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu automat do sitodruku podobne porady – one dotyczą analogicznej tematyki.

Z kolei na długie jesienne wieczory idealnie będzie się nadawać carcassonne – polecany carcassone – sprawdź tutaj. Gra się w nią w taki sposób, że z żetonów z zamkami, klasztorami, drogami oraz łąkami układa się mapę. Dzięki budowaniu obszarów i przejmowania kontroli nad nimi gracze zdobywają tym sposobem punkty.Gra będzie wymagać odpowiedniej strategii i planowania, a także sporej ilości wolnego czasu, ponieważ ciekawe rozgrywki mogą trwać nawet przez parę godzin.