Czapeczka dla noworodka – jaką nabyć?

Przez główkę noworodek traci nawet 30 procent ciepła. Za oknami aura robi się coraz chłodniejsza, w związku z tym bardzo istotne jest, ażeby główkę maleństwa bardzo dobrze ochraniać.

Jaką czapeczkę zakupić, ażeby spełniała swoją funkcję? Należyta ochrona głowy brzdąca jest niezbędna, jeżeli chcemy zapobiec nadmiernemu wyziębieniu się malca i jego ewentualnej choroby. Którą jednak czapeczkę wybrać?
podręczniki

Źródło: http://www.gyncentrum.pl/
czapki broel

Autor: Loren Kerns
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, iż maluchowi powinno się zakładać czapkę, nawet gdy jest ono w domku. Teraz wiemy już, iż takie postępowanie może doprowadzić do przegrzania maluszka, co natomiast może mieć dla niego jeszcze w wyższym stopniu ujemne konsekwencje aniżeli samo zmarznięcie. Jeśli już, to czapkę musimy zakładać potomkowi na chwilę po ablucji. Musi ona na pewno być delikatna, najlepiej z delikatnego oraz przewiewnego materiału np. z bawełny. Nie powinna z kolei być za ciasna. Gdy taka będzie, odgadniesz to po śladach na główce smyka. Gdy zauważysz je, powinnaś błyskawicznie wymienić czapkę.
Jaką czapkę wybrać na zewnątrz? Rzecz jasna to wszystko zależy od aury.

Wciąż masz znaczne kłopoty ze znalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://tulibaby.pl/pufosiadki-pufy-dla-dzieci), one na pewno Cię nie zawiodą.

Wytyczna jest prosta: im zimniej, tym czapka powinna być bardziej zabudowana. Ciepła, jednakże uszyta ze „zdrowego” materiału. Najodpowiedniejsze są czapki (sprawdź także czapka wiosenna dla chłopca) Broel bawełniane. Gdy wilgotność powietrza jest trochę wyższa, wskazane jest maluchowi założyć czapeczkę z dodatkowym, nieprzemakalnym materiałem –

Bywa, że dzieciaki (delikatnie mówiąc) nie przepadają za zawiązywaniem czapeczki pod szyją.

Łkają bądź marudzą, kiedy tylko ją zawiążemy. Wyjściem z pewnością będzie zakup czapki z w wyższym stopniu zabudowanymi okolicami uszu, które dobrze je osłaniają, bez nieodzowności dodatkowego niekomfortowego zawiązywania.