Ćwiczenia są ważne dla każdego niezależnie od wieku — zwłaszcza jeżeli prowadzimy siedzący tryb pracy

Niejeden lekarz lub fizjoterapeuta stwierdzi bez ogródek, że powinniśmy się ruszać, aby za jakiś czas nie czuć bólu kręgosłupa lub szyi.
Regularne ćwiczenia są szalenie istotne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego zdrowia. Jeśli jednak pracujemy ciągle przy komputerze, to warto wieczorem udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic trudnego. Możemy iść ze znajomymi z biura na squasha albo samemu na pływalnię. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam przyjemność. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy zamiar zacząć ćwiczyć. Nie ma sensu zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy ćwiczyć pod przymusem, to i tak w końcu to olejemy, ponieważ będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co także aktywuje nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeforsować się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać małymi kroczkami i stopniowo zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Kluczowe jest to, abyśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum.

Przejdź na kolejną witrynę – tam oczekuje na Ciebie bieżący materiał (https://nzozlomianki.pl/cennik/) interesującego zagadnienia. Stworzyliśmy go dla Ciebie z radością.

Można dla przykładu iść na zajęcia w fitness clubie. Jeśli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie albo potrzebujemy zachęty oraz trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w prawidłowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wtedy uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zdrowy — zwłaszcza plecy.