Co warto kupić, kiedy mamy pierwsze dziecko? Co może być pomocne? Co może być przydatne?

Opieka nad małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jak jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Trzeba pamiętać o właściwej trosce, jaka zapewni dziecku zdrowe oraz szczęśliwe wzrastanie. Żeby tak było trzeba pamiętać o różnych elementach, jakie sprawią, że tego typu opieka będzie bardzo efektywna. Spośród wielu rzeczy warto zwrócić uwagę na otulacze dla niemowląt. Owijanie noworodków i niemowląt w pierwszych tygodniach życia zalecają pediatrzy. To po prostu naturalna i znana od dawna metoda na uspokojenie maluchów.

otulacz dla niemowlaka

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

Ścisłe owijanie zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa uspokajająco na płaczliwe noworodki. Takie ograniczone ruchy, a przy tym miły dotyk materiału na skórze są dla malucha w odczuciu jak okres, gdy znajdowały się w brzuchu swoich mam. Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku zaadaptować się do nowych warunków, akceptacji ogromnej swobody poruszania się. Jest to w stanie zmniejszyć objawy kolki u noworodków, zapewnia spokojniejszy sen. Owinięte w ten sposób niemowlęta dobrze śpią, gdyż mają rączki ograniczone otulaczem. Bardzo istotne jak i przydatne są również nianie elektroniczne. Takie urządzenie poinformuje nas, jak nasze dziecko właśnie się obudziło i płacze. Taka niania złożona jest z nadajnika oraz odbiornika.

Zajrzyj do artykułu, który jest pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej szkoła rodzenia wrocław nfz na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu dźwięków, takich jak płaczu czy gaworzenia przy pomocy mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji opiekuna. Najczęściej tego rodzaju nadajnik jest jak krótkofalówka. W sklepach odnaleźć możemy nianie, jakie mają jedynie nadajnik, natomiast odbiornikiem jest nasz telefon.

elektroniczna niania

Tego typu urządzenie działa bardzo sprytnie, bo zapisujemy w nadajniku po prostu numer, pod jaki dzwoni niania, jak niemowlak zaczyna płakać. Do wyboru są dwa modele niań: analogowe i cyfrowe. Te pierwsze sygnał mają ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Powoduje to, iż czasami zdarzają się różnego rodzaju zniekształcenia czy zakłócenia, jakie trochę przeszkadzają w korzystaniu z tego urządzenia. W niani cyfrowej sygnał przekazywany jest w formie cyfrowej, dlatego jak zdarzają się zniekształcenia i zakłócenia to w minimalnym stopniu.