Co warto kupić, kiedy mamy pierwsze dziecko? Co może być pomocne? Co może być przydatne?

Opieka nad małym dzieckiem to prawdziwe wyzwanie, szczególnie jak jest to pierwsze dziecko w rodzinie. Trzeba pamiętać o właściwej trosce, jaka zapewni dziecku zdrowe oraz szczęśliwe wzrastanie. Żeby tak było trzeba pamiętać o różnych elementach, jakie sprawią, że tego typu opieka będzie bardzo efektywna. Spośród wielu rzeczy warto zwrócić uwagę na otulacze dla niemowląt. Owijanie noworodków i niemowląt w pierwszych tygodniach życia zalecają pediatrzy. To po prostu naturalna i znana od dawna metoda na uspokojenie maluchów.

otulacz dla niemowlaka

Autor: Bill & Vicki T
Źródło: http://www.flickr.com

Ścisłe owijanie zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa uspokajająco na płaczliwe noworodki. Takie ograniczone ruchy, a przy tym miły dotyk materiału na skórze są dla malucha w odczuciu jak okres, gdy znajdowały się w brzuchu swoich mam. Otulacze dla niemowląt pomagają dziecku zaadaptować się do nowych warunków, akceptacji ogromnej swobody poruszania się. Jest to w stanie zmniejszyć objawy kolki u noworodków, zapewnia spokojniejszy sen. Owinięte w ten sposób niemowlęta dobrze śpią, gdyż mają rączki ograniczone otulaczem. Bardzo istotne jak i przydatne są również nianie elektroniczne. Takie urządzenie poinformuje nas, jak nasze dziecko właśnie się obudziło i płacze. Taka niania złożona jest z nadajnika oraz odbiornika. Jej funkcjonowanie polega na przekazywaniu dźwięków, takich jak płaczu czy gaworzenia przy pomocy mikrofonu z miejsca gdzie znajduje się dziecko do stacji opiekuna. Najczęściej tego rodzaju nadajnik jest jak krótkofalówka. W sklepach odnaleźć możemy nianie, jakie mają jedynie nadajnik, natomiast odbiornikiem jest nasz telefon.

elektroniczna niania

Tego typu urządzenie działa bardzo sprytnie, bo zapisujemy w nadajniku po prostu numer, pod jaki dzwoni niania, jak niemowlak zaczyna płakać. Do wyboru są dwa modele niań: analogowe i cyfrowe. Te pierwsze sygnał mają ciągły, przetwarzany w naturalnej postaci. Powoduje to, iż czasami zdarzają się różnego rodzaju zniekształcenia czy zakłócenia, jakie trochę przeszkadzają w korzystaniu z tego urządzenia. W niani cyfrowej sygnał przekazywany jest w formie cyfrowej, dlatego jak zdarzają się zniekształcenia i zakłócenia to w minimalnym stopniu.