Co takiego posiada biżuteria srebrna, że jest tak często wybierana?

Srebro jest metalem wytwornym, stosunkowo tanim, a przy tym prostym w obróbce. Przez nieco tysięcy lat przygotowywano z niego naczynia stołowe, puchary, tace, misy jak również talerze, sprzączki do pasów, klamry do ubrań, a także dekoracje dla mężczyzn i dam. Srebro dogadzało jako środek pieniężny, wybijano z niego dodatkowo monety. Do dzisiejszego dnia jest używane jako inwestycja kapitału. W dzisiejszych czasach jest stosowane w wielu domenach przemysłu, a w jubilerstwie prowadzizwierzchnictwo.

zobacz więcej na

Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrnaBiżuteria srebrna (hurtownia biżuterii srebrnej) jest szczególna chociażby ze względu na cechy samego srebra – ma ono właśnie działanie bakteriobójcze – dodatkowe informacje na stronie . W związku z tym na przykład srebrne klipsy nie będą tak podrażniać uszu, jak sztuczne. Następnie srebrna biżuteria (kliknij w link) w porównaniu ze sztuczną, o wiele lepiej znosi upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko niekiedy dobrze wyczyścić kiedy to zaczernieje. Najskuteczniejszą, a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą czyszczenia tej biżuterii jest oczyszczenie jej wykorzystując proces elektrolizy, to znaczy że na dno plastikowego czy też szklanego naczynia kładziemy folię aluminiową, potem nalewamy kilka litrów wrzącej wody „doprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. Następnie do naczynia z wodą wkładamy biżuterię. W zależności od szczebla zabrudzenia, na wyniki trzeba czekać od kilku minut aż do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest powszechna, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę biżuteria sklep internetowy, by odnaleźć wszystkie tekstylia jakie potrzebujemy kupić. Propozycja tych sklepów jest duża, zestaw nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie.


Lecz, gdy szukasz tylko i wyłącznie srebrnych dodatków wobec tego do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w rzeczywistość jubilerskich nowości. Biżuteria srebrna to prawdziwa kopalnia różnorodnych stylów. Różne modele srebra (na przykład: srebro matowe, srebro rodowane) mają odmienne cechy oraz image. Dlatego też, pożądane byłoby eksperymentować różnorodnymi srebrnymi fragmentami biżuterii, aby znaleźć swój własny niezwykły styl.