Co powinnaś wiedzieć o samochodzie, aby poruszać się bezpiecznie?

Na polskich drogach z roku na rok zwiększa się liczba kobiet kierowców. Niektóre z nas jednak ograniczają się jedynie do samego prowadzenia, kwestie związane z wyposażeniem auta pozostawiając mężowi lub mechanikom.

Jednak trzeba mieć chociaż podstawowe wiadomości o tym, jak musi być wyposażony pojazd, by poruszanie się nim było wygodne i bezpieczne.
Po pierwsze opony. Mają one ścisły kontakt z drogą, dlatego są czynnikiem kluczowym nie tylko dla wygody, lecz także bezpieczeństwa. Opony Bridgestone rekomendowane są jako produkt wytworzony z myślą o bezpieczeństwie. Ma się rozumieć dobór właściwych zależy od sposobu jazdy i miejsc, po których jeździsz. Bridgestone ma opony i dla lubiących sportowy styl jazdy, na dłuższe turystyczne wyjazdy czy do poruszania się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej – .
W każdym aucie zamontowanych jest kilka filtrów. Oczyszczają one podzespoły, z którymi współpracują.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Trzeba wejść w ten link i można zobaczyć tam (https://karuso.pl/branosleta-pleciona-ze-skory) kolejne nasze publikacje. Myślimy, że też przypadną Ci do gustu.

Zmieniamy je średnio raz, dwa razy na rok. Można polecić filtry Filtron. Ciągłe inwestowanie producenta w rozwój technologiczny powoduje, iż są to produkty wysokiej jakości.

auto

Autor: YuJeen
Źródło: http://www.flickr.com
Filtry Filtron spełniają wszystkie potrzebne europejskie wymogi, jeśli idzie o jakość ich wykonania.

Kolejny istotny element to Obd2. Jest to sposób samodiagnostyki aut. Dzięki niemu mamy wgląd do danych odnośnie stanu określonych układów pojazdu. Obowiązkową jego rolą jest pomiar i nieustanne kontrolowanie parametrów układu napędowego. Co istotne, Obd2 jest obowiązkowym standardem w nowszych autach – .
Na koniec gadżet, który przyda się części z nas. Gdy spożywamy napoje alkoholowe, to ma się rozumieć nie możemy jechać, póki znajduje się on we krwi. Są sytuacje, gdy tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Wtedy przyda się alkotest. W Internecie dostępne są wirtualne testy, jakie po wprowadzeniu paru danych mogą ci zasugerować, czy masz procenty nadal we krwi. Jednakże nie należy im zbyt wierzyć. Z tego powodu sugerujemy, iż korzystniej jest skorzystać ze specjalistycznego urządzenia. Jeśli takie sytuacje są sporadyczne, starczy jednorazowy alkotest. Są to towary tanie, bez trudu dostępne, zwłaszcza na stacjach benzynowych. Dobry alkotest jest na tyle dokładny, iż określi czy możemy już jechać.

Mamy nadzieję, że wzbogaciliśmy wasza wiedzę o dobrym wyposażeniu auta, żeby jazda była bezpieczna.