Co obowiązkowo musi się znaleźć w wyprawce dla noworodka?

Jeszcze przed narodzinami dziecka jego rodzice często pytają: jakie rzeczy są potrzebne do opieki nad nowo narodzonym maluchem. Podpowiadamy więc, jakiego rodzaju artykuły są konieczne dla noworodka.

Sklepy, które oferują

śpiący niemowlak

Autor: Kat Jordan
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedaż produktów dla dzieci pełne są różnego rodzaju akcesoriów dla nowo narodzonych maluszków. W ich gąszczu łatwo się pogubić, bez wątpienia chętnie więc przyszli rodzice skorzystają z garści wskazówek, co muszą kupić dla swojego nowo narodzonego członka rodziny. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać bez wątpienia kosmetyki do pielęgnacji malucha. Rodzice muszą szukać preparatów, w których składzie nie ma substancji zapachowych, które nierzadko u noworodków powodują wystąpienie reakcji alergiczną. Wyprawka dla noworodka musi zawierać także ubranka: kaftaniki, body, śpiochy lub pół śpiochy. Zobacz więcej: . Dla tak małych dzieci najlepsze są ubranka wykonane z naturalnych tkanin. Potrzebne będą także czapeczki, rękawiczki i skarpetki. Do kąpieli maluszka potrzebne są nie tylko kosmetyki, ale też myjka i wanienka, wykonana z delikatnego włosia szczotka do czesania i nożyczki , które mają zaokrąglone końcówki.Pieluchy jednorazowego użytku bądź z tetry, ręczniki do kąpieli, termometry (jeden do określania temperatury ciała malucha, drugi do mierzenia temperatury wody do kąpieli), butelki i proszki do prania ubranek to następne niezbędne akcesoria, które musimy kupić przed lub biustonosz koronkowy miękki zaraz po narodzinach dziecka.

Kiedy dziecko staje się nieco starsze mnóstwo rodziców stawia na zakup specjalnych leżaczków. Bujaczki, bo tak często są one określane, przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia. Bujaczki bardzo delikatnie wibrują, co sprawia płaczący maluch naprawdę szybko się uspokaja oraz zasypia. Strona źródłowa: polecany bujaczek. W dużej liczbie modeli jest możliwość wyłączenia wibracji, po wyłączeniu funkcji wibrowania można w nim maluszka nakarmić. Kupując bujaczek dla pociechy, zwrócić należy uwagę, czy został wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Niezwykle ważnym szczegółem, o którym należy pamiętać wybierając bujaczek, jest możliwość zdjęcia jego obicia. Przy maluchach nie da się uniknąć zabrudzeń, w związku z tym trzeba wybierać takie modele, z których obicie można odpiąć, a następnie wyprać.