Co może pomóc dziecku do zaadaptowania się w przedszkolu oraz w jaki sposób wybrać idealne przedszkole dla naszego dziecka?

W życiu każdego dziecka przychodzi tego typu moment, gdy dziecko przestaje już być bardzo malutkie i opiekunowie myślą o jego edukacji. Miejsce, w którym przebywa małe dziecko nie jest to przechowalnia a jest to miejsce, które najprawdopodobniej będzie posiadało niezwykle duży wpływ na życie dziecka w przyszłości.
Jeśli rodzice mieszkają daleko od miasta i każdego dnia jeżdżą do pracy do centrum, w takiej sytuacji najlepiej jest dobrać przedszkole usytuowane blisko miejsca pracy.

Najkorzystniej by było, żeby przedszkole najlepsze przedszkole na ursynowie było olbrzymim budynkiem, który otoczony jest ogromnym ogrodem z drewnianym placem zabaw. Wiadomo, że trudno będzie odnaleźć tego typu przedszkole, lecz trzeba zwrócić uwagę na położenie tego typu budynku. Ważne jest, żeby okna nie wychodziły na ulicę, gdyż będzie zawsze głośno. Plac zabaw musi być oddalony od wyjścia z terenu przedszkola. Istotne jest również to, aby nie trzeba było przechodzić przez szosę jak to jest w znaczniejszych miastach. Dobre przedszkole powinno posiadać duże sale, które oświetlone są długi czas światłem naturalnym.
wzory

Autor: Uri Tours
Źródło: http://www.flickr.com
morze

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Zazwyczaj wybierając przedszkole rodzice kierują się względami praktycznymi oraz wychowawczymi. Istotne jest również to, aby przedszkole było dla niewielkiego dzieciaka przyjaznym miejscem. Niewielkie dziecko powinno szczególnie czuć się bezpiecznie. Jest to jego główną potrzebą emocjonalną, którą zaspokajają bliscy oraz rodzice. W czasie adaptacji w przedszkolu obecność rodziców jest bardzo potrzebna. Adaptacja jest to proces, w jakim potomstwo obdarza cyklicznie zaufaniem nowe osoby oraz nowe miejsce. Bardziej śmiałym maluchom wystarczą nieraz 2, 3 dni, a innym dopiero udaje się zaadaptować po kilku tygodniach.

W dużej ilości przedszkolach organizowane są cykliczne spotkania dla dzieci oraz ich opiekunów. Dzieciaki, które biorą udział w spotkaniach, poznają nowe miejsce i reguły w nim obowiązujące. Trzyletnie potomstwo potrzebuje więcej czasu, aby pojąć zwyczaje grupowego życia.