Co kupić dla dziecka – przydatne tekstylia

Przyjście na świat dziecka to cudowna wiadomość dla rodziców i bliskich. Sporo rodzin jeszcze zanim maluch się pojawi stara się skompletować najważniejsze akcesoria, które będą niezbędne do codziennej pielęgnacji i zabaw z maluszkiem. Jeżeli nie wiemy jaki kupić przyszłym rodzicom prezent warto wziąć pod uwagę takie artykuły, które są uniwersalne i z pewnością będą przydatne.

bambusowe pieluszki

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z takich produktów są oczywiście pieluszki dla niemowlaka. Powinny być wykonane z delikatnego, a jednocześnie chłonnego tworzywa. Nowością na rynku jeśli o to chodzi są pieluszki bambusowe dostępne na stronie Fiorino. Wykonane są w stu procentach z włókna bambusowego, które posiada mnóstwo zalet jeśli mowa o produktach dla dzieci. Przede wszystkim pieluszki tego rodzaju są bardzo miękkie a jednocześnie chłonne – ponad 50% skuteczniej wchłaniają wilgoć niż tradycyjna bawełna.

Niniejszy tekst wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeżeli tak, to sprawdź również inne polecane (https://www.elpasa.pl/tabela-rozmiarow-cms-10.html) treści, ponieważ wydają się być tak samo interesujące oraz wciągną Cię zupełnie.

Surowiec wykazuje również właściwości antybakteryjne, co jest szczególnie ważne w przypadku nowo narodzonych dzieci. Nie podrażnia skóry i może być stosowany także przy skórze alergicznej. W dodatku pieluszki tego typu mają właściwości termoregulacyjne – w lecie gwarantują przewiewność, zimą natomiast utrzymują ciepło. Jest to zatem niezwykle praktyczne i korzystne rozwiązanie, stąd też jeżeli zastanawiamy się nad prezentem dla świeżo upieczonych rodziców najlepiej kupić pieluszki bambusowe.

niemowlak

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zakup niezbędnych tekstyliów. Wszelkiego typu miękkie kocyki czy ręczniki dla dzieci są jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza, jeśli będą zrobione z najlepszej bawełny i nie będą zawierały szkodliwych dla skóry noworodka substancji. Takie produkty są zwykle różnokolorowe, posiadają motywy zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, a więc nie będziemy mieć problemu z zakupieniem ciekawego zestawu. Ważne jednak, by sprawdzić producenta tekstyliów – jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku noworodków, bowiem ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa, więc artykuły powinny być jak najlepszej jakości. Sporo tanich tekstyliów produkuje się w Chinach, trzeba być ostrożnym przy ich zakupie. Lepiej wręcz zdecydować się na rodzimych producentów (jak ręczniki dla dzieci Fiorino), przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miesiące życia noworodka.