Co konsumować w diecie kulturysty?

Trenujesz na siłowni, nie masz pojęcia co konsumować, pragnąłbyś zdrowo się odżywiać jak też osiągać rezultaty niczym zawodowy kulturysta. W poniższym materiale dowiesz się co można konsumować, a co powinno się unikać w diecie pakera.

sezon

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Do tego napomkniemy o suplementach diety.
Na początku chciałbym napisać o roli suplementów w diecie pakera, kiedy jesteś początkujący na siłowni w żadnym wypadku nie potrzebujesz wspierać się odżywkami, ponieważ twój organizm kapitalnie zareaguje na bodźce które przyniesie trening siłowy. W początkowych 6 miesiącach treningów rezultaty będą na tyle zadawalające, że przy należytej, zdrowej diecie nie powinieneś nawet pomyśleć o suplementach. Twój ustrój w owym czasie winien w pełni wykorzystać swój potencjał, wraz z upływem czasu kiedy staniesz się bardziej wprawnym pakerem, możesz rozważyć odżywki na masę. Bardzo często zdarza się iż początkujący adepci kulturystyki sięgają po suplementy jako zamiennik zróżnicowanego jadłospisu -przekonaj się. Jest to olbrzymi błąd bo odżywki w żadnym wypadku nie zamienią zbilansowanej diety, jak już uprzednio napomykałem bardziej rozważamy je jako dopełnienie naszych posiłków –> poznaj dodatkowe informacje. Np. jeśli nie mamy czasu przyszykować posiłku po treningu, przygotowujemy szybki shake węglowodanowo – białkowy + monohydrat kreatyny ażeby dostarczyć niezbędnych odżywczych składników do organizmu, ażeby zabić katabolizm.
Dieta kulturysty wcale nie musi być katorżnicza jak też bezbarwna, jest dużo produktów które są zdrowe a także warto je umieścić w swym jadłospisie w opcjonalnych daniach.

Jeden z najważniejszych aspektów to jedzenie 5 małych posiłków dziennie, a nie trzech dużych, dzięki czemu nasza dieta zrobi się w wyższym stopniu zróżnicowana, nasz metabolizm będzie działał poprawnie, więcej składników odżywczych dostarczona zostanie do mięśni.