Co interesującego może zaproponować Łódź wszystkim, którzy odwiedzają tę miejscowość, gdzie można tam zrobić najlepsze zakupy.

Jednym z największych miast w Polsce jest Łódź, i choć nie może pochwalić się tak bogatą historią jak Warszawa, Wrocław albo Gdańsk, to sporo jednak może zaoferować. Tak naprawdę prawdziwa historia tego miasta zaczyna się w dziewiętnastym wieku, kiedy to zdecydowano że miasto to zostanie stolicą przemysłu i fabryk. Przez wiele lat Łódź kojarzona była przede wszystkim z przemysłem włókienniczym, który w dalszym ciągu doskonale się tam miewa, ale oprócz tego w Łodzi funkcjonują bardzo nowoczesne fabryki sprzętu komputerowego, AGD i RTV.

Zakupy w sieci

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętać też trzeba, że w mieście tym znajduje się jedno z największych w tym rejonie kraju centrów handlowych, a drugie jest już od pewnego czasu planowane. Wspomnieć też należy o leżącym bardzo blisko tego miasta Tuszynie, który stał się znany w całym kraju z wielkiego targowiska, na jakim można kupić w zasadzie wszystko co się chce. Z tego też powodu miasto to coraz częściej gości turystów, którzy zaczynają je odwiedzać przede wszystkim aby zrobić zakupy – ceneolokalnie.pl/lodz/yato-zestaw-bitow-ribe-torx-security-yt-0420/1090703.

Dzisiaj zakupy w Łodzi to przede wszystkim dwie ogromne galerie handlowe, czyli Manufaktura oraz Galeria Łódzka. Manufaktura jest uznawana za największe powierzchniowo centrum rozrywkowo-handlowe w naszym kraju, powstało blisko dekadę temu na obszarze starej fabryki. Całkowita powierzchnia całego centrum wynosi 27 hektarów, na których zlokalizowano centrum rekreacji i rozrywki z kinem i ścianką do wspinania, kompleks kulturalny oraz kulinarny – ceneolokalnie.pl/lodz/zniszcz-ten-dziennik-kreatywna-destrukcja/31895532.

Dopełnieniem wszystkiego jest bardzo duża przestrzeń do handlu, którą wynajmuje prawie trzysta sklepów z każdej branży.

Namawiamy – kliknij to i wejdź na następną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeże i interesujące artykuły.

Dzięki tak szerokiej propozycji w Manufakturze można kupić praktycznie wszystko, co będzie potrzebne. Wielu klientów robi także zakupy w Galerii Łódzkiej, także położonej na pofabrycznych terenach, choć sam budynek jest całkowicie nowy, oddany do użytku kilkanaście lat temu. Powierzchnia całej galerii wynosi prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych, na jakich jest otworzonych około 170 sklepów z różnych branż, kilka banków oraz kawiarnie, bary i restauracje.