Ciężko odszukać dziecko, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego – nie ma chyba dziecka, które by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na świecie. I których by nie posiadało lub nie pragnęło mieć i bawić się nimi. Początek tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, jaka w ciągu kilku kolejnych dekad stała się potentatem na rynku dziecięcych klocków. Niewątpliwie do takiego sukcesu bardzo się przyczynił opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy z klocków z dowolnego pudełka można połączyć z innym, dzięki czemu dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy.

Kliknij tutaj i zobacz szczegóły (https://www.campowo.pl/gory/camp-aktorski), które też traktują o podnoszonej kwestii. Odnajdziesz tam dane, które niewątpliwie pogłębią Twą wiedzę na ten temat.

Przez cały okres działania firmy w sprzedaży pojawiło się mnóstwo uniwersalnych klocków, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i trochę serii tematycznych, nawiązujących do popularnych filmów lub od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – porównaj ceny Lego z Batmanem. Najpopularniejsze serie oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy ukazują się kolejne, przykładowo takie jak ostatnia nowość zwana lego mixels.

Mikołaj czy gwiazdka to okres, gdy dziesiątki milionów dzieci dostają mniejsze lub większe opakowanie z klockami lego do układania, przy jakich będą spędzać później wiele długich godzin.

Czy po przeczytaniu publikowanego artykułu udało Ci się wynieść coś fascynującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu – na pewno pochłoną Cię całkowicie.

Kupując klocki na upominek należy sprawdzić wiek, dla jakiego będą najlepsze. Jest to kolejna ogromna zaleta tych klocków, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku wytwórca prezentuje zakres wiekowy, dla którego dana seria najlepiej się sprawdzi.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły bawić się nimi dzieci młodsze czy nawet dorośli – Lego Władca Pierścieni. Rzecz jasna nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, lecz kilkulatek z pewnością może się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom klocki lego zaczęły się pojawiać także w grach komputerowych i filmach, czego najlepszym przykładem jest lego batman 2 dc super heroes gra ps3.