Ciężko odszukać dziecko, jakie nie wiedziałoby Lego

Lego – nie ma chyba dziecka, które by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na świecie. I których by nie posiadało lub nie pragnęło mieć i bawić się nimi. Początek tych niezwykłych klocków będzie sięgać początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, jaka w ciągu kilku kolejnych dekad stała się potentatem na rynku dziecięcych klocków. Niewątpliwie do takiego sukcesu bardzo się przyczynił opracowany na początku lat pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy z klocków z dowolnego pudełka można połączyć z innym, dzięki czemu dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy.

Kiedy będziesz zdania, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest godny uwagi, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej stomatolog dziecięcy wilanów tego typu materiałów.

Przez cały okres działania firmy w sprzedaży pojawiło się mnóstwo uniwersalnych klocków, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i trochę serii tematycznych, nawiązujących do popularnych filmów lub od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – porównaj ceny Lego z Batmanem. Najpopularniejsze serie oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, ale bez przerwy ukazują się kolejne, przykładowo takie jak ostatnia nowość zwana lego mixels.

Mikołaj czy gwiazdka to okres, gdy dziesiątki milionów dzieci dostają mniejsze lub większe opakowanie z klockami lego do układania, przy jakich będą spędzać później wiele długich godzin.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, zobacz dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, znajdziesz tu podobne wiadomości.

Kupując klocki na upominek należy sprawdzić wiek, dla jakiego będą najlepsze. Jest to kolejna ogromna zaleta tych klocków, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku wytwórca prezentuje zakres wiekowy, dla którego dana seria najlepiej się sprawdzi.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom od 10 do 14 lat, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły bawić się nimi dzieci młodsze czy nawet dorośli – Lego Władca Pierścieni. Rzecz jasna nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, lecz kilkulatek z pewnością może się nimi bawić, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom klocki lego zaczęły się pojawiać także w grach komputerowych i filmach, czego najlepszym przykładem jest lego batman 2 dc super heroes gra ps3.