Ciekawe kartki na święta

W dwudziestym pierwszym wieku niezwykle ważny zwyczaj posyłania do znajomych życzeń świątecznych powoli zanika na popularności. Czy kartki świąteczne są skazane na muzealne gabloty? Nie musi tak być. Zwyczaj ten warto chronić ,a także go podtrzymywać wśród przyjaciół, a w szczególności wśród młodzieży. Można przy tym czasem skorzystać z dobrodziejstw Internetu i posłać kartkę pocztą elektroniczną. Należy również znać przeszłe dzieje samego zwyczaju wysyłania życzeń.Wysyłanie kartek z okazji różnych świąt, na przykład kartki na komunię ma bowiem bardzo długą tradycję.

Święta w stylu vintage

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE

Ludzie od wielu lat posyłali sobie życzenia na malutkich kartkach papieru z barwnymi napisami. Według niektórych legend Pierwszą świąteczną kartkę nadał najprawdopodobniej nastoletni chłopak, młody londyński malarz William Maw Egley. Miał on napisać normalne bożonarodzeniowe życzenia oraz posłać je na drobnym kartoniku z kolorowym malunkiem na jednej stronie do przyjaciela żyjącego daleko od Williama. Zwyczajowo to nie jego uznaje się za prekursora zwyczaju posyłania kartek świątecznych. Za prawdziwego wynalazcę świątecznych kartek uznaje się najczęściej Thomasa Sturrock, który pierwszą tego typu kartkę stworzył około 1841 roku. Już dwa lata później wyprodukowano pierwsze drukowane kartki świąteczne,wtedy także po raz pierwszy powstały świąteczne życzenia wykonane w ilościach masowych, przeznaczone do szerokiego handlu. Później tego gatunku kartki pojawiły się również w Stanach Zjednoczonych i dotarły do nawet najodleglejszych państwem całego świata. Naprawdę należy pamiętać o tradycji kartek świątecznych i kultywować stary dobry obyczaj, który daje ogrom radości obdarowywanym przyjaciołom, a także rodzinie.

Perfekcyjnym przedsięwzięciem będzie posłanie popularnych oraz cenionych przez ogrom użytkowników sieci internetowych kartek świątecznych. W sieci można wyszukać wiele interesujących ofert wymarzonej Kartki na Wielkanoc ,a także na dużo odmiennych świąt. Najlepiej, aby każdy sam zbadał jakiego gatunku kartki świąteczne dają do wyboru serwisy internetowe, wybrał taką, jaka najbardziej mu odpowiada. Świetnym pomysłem do zabawy z dzieckiem jest ich wspólne przygotowanie.

Źródło: Blog Limango