Bogata propozycja zajęć z angielskiego dla małych dzieci w pobliżu Warszawy – czy opłaca się z niej skorzystać?

Dorośli bardzo chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia dodatkowe dla starszych i młodszych dzieci, bo mają świadomość, jak ważna i potrzebna jest dodatkowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, lecz zajęcia nadprogramowe kształtujące różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna opcja.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z zakresu nauk o świecie zawsze prowadzone są w zupełnie innej atmosferze niż te w szkole. Na luzie, w mniejszych grupach, przez przez aktywny udział w zajęciach, a nie akademicki wykład. Za sprawą tego każda osoba bez skrępowania może zapytać o co tylko chce i popełniać błędy bez negatywnych konsekwencji, które za to mogłyby spotkać maluchy w szkole. Plastyczne zajęcia dodatkowe są bardzo lubiane, ponieważ bloki zajęć trwają zwykle dość długo, nawet 3-4 godziny. Gwarantuje to dostateczną ilość czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, doskonalenie techniki. Ponadto wyposażenie pracowni często jest bardzo dobre (sztalugi, papier o różnych fakturach i gramaturach, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Ciężko jest zebrać taki arsenał w domu, zwłaszcza jeśli początkowo traktuje się to raczej hobbystycznie i czeka, aż nasza pociecha sprecyzuje swoje zainteresowania i popisze się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluchy wysyłane są na język angielski [zobacz tłumaczenia techniczne na angielski] Pruszków albo inne okolice Warszawy mają punkty uczące niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia, ale chyba największą popularnością cieszą się lekcje dla dzieci w wieku 4-8 lat – najlepsze dla malucha. Zajęcia najczęściej odbywają się w malutkich grupach, nastawione są na komunikację, na swobodne porozumienie i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice nieco starszych dzieci, mających już jakieś umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami indywidualnymi z nauczycielem albo – zobacz szczegóły szukają native speakera do prowadzenia zajęć językowych w domu. Później szukają raczej osoby udzielającej korepetycji. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z obecności lektora w taki sposób, aby zorganizować najpierw zajęcia dla maluchów a po nich i dla dorosłych. Łatwo jest zlokalizować osoby udzielające lekcji języka angielskiego wpisując „angielski Pruszków” albo – jeżeli szukamy nauczyciela z gruntownym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla dzieci jest naprawdę sporo, szczególnie w dużych miastach. Nikogo nie dziwi to, że maluchy chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miasta mają naprawdę szeroką ofertę, ułatwiającą rodzicom trafny wybór – angielski dla dzieci pruszków.