Bogata propozycja zajęć z angielskiego dla małych dzieci w pobliżu Warszawy – czy opłaca się z niej skorzystać?

Dorośli bardzo chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia dodatkowe dla starszych i młodszych dzieci, bo mają świadomość, jak ważna i potrzebna jest dodatkowa edukacja. Szkoła i regularne lekcje to jedno, lecz zajęcia nadprogramowe kształtujące różne umiejętności albo uczące języków obcych to druga, nie mniej istotna opcja.

słowniki

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia dodatkowe z zakresu nauk o świecie zawsze prowadzone są w zupełnie innej atmosferze niż te w szkole. Na luzie, w mniejszych grupach, przez przez aktywny udział w zajęciach, a nie akademicki wykład. Za sprawą tego każda osoba bez skrępowania może zapytać o co tylko chce i popełniać błędy bez negatywnych konsekwencji, które za to mogłyby spotkać maluchy w szkole. Plastyczne zajęcia dodatkowe są bardzo lubiane, ponieważ bloki zajęć trwają zwykle dość długo, nawet 3-4 godziny. Gwarantuje to dostateczną ilość czasu na szkicowanie, ćwiczenia ręki, doskonalenie techniki. Ponadto wyposażenie pracowni często jest bardzo dobre (sztalugi, papier o różnych fakturach i gramaturach, cały przekrój ołówków, dobre pędzle, farby i tak dalej). Ciężko jest zebrać taki arsenał w domu, zwłaszcza jeśli początkowo traktuje się to raczej hobbystycznie i czeka, aż nasza pociecha sprecyzuje swoje zainteresowania i popisze się umiejętnościami. Jeżeli chodzi o zajęcia językowe, zwykle już maluchy wysyłane są na język angielski Pruszków albo inne okolice Warszawy mają punkty uczące niemowlaki już od trzeciego miesiąca życia, ale chyba największą popularnością cieszą się lekcje dla dzieci w wieku 4-8 lat – najlepsze dla malucha. Zajęcia najczęściej odbywają się w malutkich grupach, nastawione są na komunikację, na swobodne porozumienie i spontaniczne reakcje językowe. Rodzice nieco starszych dzieci, mających już jakieś umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym, często rozglądają się za zajęciami indywidualnymi z nauczycielem albo – zobacz szczegóły szukają native speakera do prowadzenia zajęć językowych w domu. Później szukają raczej osoby udzielającej korepetycji. Można połączyć przyjemne z pożytecznym i skorzystać z obecności lektora w taki sposób, aby zorganizować najpierw zajęcia dla maluchów a po nich i dla dorosłych. Łatwo jest zlokalizować osoby udzielające lekcji języka angielskiego wpisując „angielski Pruszków” albo – jeżeli szukamy nauczyciela z gruntownym przygotowaniem pedagogicznym – „angielski dla dzieci Pruszków”.

angielski zegar

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości zorganizowania atrakcyjnych zajęć dodatkowych dla dzieci jest naprawdę sporo, szczególnie w dużych miastach. Nikogo nie dziwi to, że maluchy chodzą na angielski dla dzieci Pruszków i inne podwarszawskie miasta mają naprawdę szeroką ofertę, ułatwiającą rodzicom trafny wybór – angielski dla dzieci pruszków.