Auto w ręku

Nie jest tajemnicą, że niemal każdy młodzieniec snuje wizje o swym aucie. Oczywiście z upływem czasu dziecięce preferencje zmieniają się i ze snu o olbrzymiej betoniarce pozostaje potrzeba kierowania Viperem. Młodociani kierowcy ambulansów przesiadają się natomiast do Formuły 1. W świecie dziecięcych zabawek przecież niemal wszystko jest możliwe.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy pojazd na wieki pozostaje w głowie. Nie ma znaczenia, czy okazał się nim stary Ford Transit reagujący na światło zmianą koloru, czy metaliczny Chevrolet Corvette 60. W dziecięcym świecie każdy model tej zabawki bywał na wagę złota –Upragnione samochodziki
Ci, którzy urodzili się w PRL świetnie kojarzą dzień, gdy w kraju pokazały się wysokiej jakości resoraki. Barwne i kunsztownie wykończone z miejsca zastąpiły polskie, aluminiowe autka.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (http://silverbox24.pl/opakowania/wzorniki-zing/), która zawiera ciekawe dane na ten temat – trzeba tylko kliknąć.

Zaczęło się oczywiście od zabawek firmy Matchbox, którymi cieszyć się mogli zaledwie wybrani. Powód był prosty – autka te pojawiały się najpierw w Pewexach, z czasem zaś w domach towarowych Baltona. Mimo tego rozbrajały dokładnością i surowcem, z którego je wykonano. Rozpoznawalny ciężar tych samochodzików bywał często przyczyną kłótni wokół osiedlowych piaskownic.

Pojawiające się modele były przeróżne.

Czy interesuje Cię ta tematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj witrynę (http://www.pischool.pl/podstrona/25/), a znajdziesz tam dużo nadzwyczajnych informacji, które wciągną Cię całkowicie.

Od miniaturek starych pojazdów sprzed wojny, po najnowsze furgonetki i auta wyścigowe – .

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Samochody na wielkich kołach

W pewnym momencie na rynku zaczęli wybijać się również inni producenci. Z tych najchętniej kupowanych modeli dzieciaki chętnie brały te oryginalne, wzorowane na amerykańskich ciężarówkach z wielkimi kołami. Jedna z ich pierwszych serii w Polsce to legendarne już samochody hot wheels na Linkbaby. Błyskawicznie zapełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i coraz szybciej podbijały serca świeżych fanów. Moment później samochodziki Hot Wheels okazały się porównywalnie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi miłośnicy motoryzacji oprócz dużych kół dostali kolekcje aut dostawczych, sportowych i osobowych. Numerem jeden była w rzeczywistości zabawkowa infrastruktura – piętrowe parkingi, punkty paliw, szosy i wszelkie skrzyżowania. Razem z resorakami stworzyły jedyną w swoim rodzaju całość, przy której popołudnia uwielbiały spędzać nie tylko dzieci, ale również rodzice.