Aranżujemy przedszkole

Jednostka, jaka zajmuje się opieką nad dziećmi wcale nie musi być przedszkolem. Nie uzyskawszy statusu przedszkola, nie możemy jednak ubiegać się o dofinansowania samorządowe, jakie ustalone są na poziomie 75% kosztów utrzymania dziecka w przedszkolu publicznym. Ażeby prowadzić przedszkole należy spełniać szereg rygorystycznych wymagań, dotyczących lokalu i jego wyposażenia.

Wyposażenie przedszkoli meble w przedszkolach podlegają inspekcji pracownika PIS. Winny mieć certyfikaty jak też atesty zgodności z Normami Polskimi. Dotyczy to sprzętów zakupionych po 1997 roku, ale także muszą być dopasowane do reguł ergonomii. Oznacza to, iż każde dziecko powinno mieć zmierzoną wysokość ciała, na podstawie której określa się typ mebli dopasowany do danego malucha. Przedszkolak nie może siedzieć zbyt wysoko, ani także zbyt nisko.

Czy potrzebujesz nowych i zajmujących postów na podany tu temat? Służymy pomocą – kliknij i sprawdź (http://baltic-park.com.pl/lokale-uslugowe-w-pogorzelicy.htm) tu świeże treści.

Nazbyt niskie krzesła dziecięce powodują, że dziecko garbi się, nadmiernie duże, że nie ma właściwego podparcia dla pleców, natomiast jego stopy nie opierają się o posadzkę, co obciąża młody kręgosłup .

nowoczesne przestronne wnętrze przedszkola

Autor: Wim Hanenberg.
Źródło: DuPont

Jeżeli zamyślamy uruchomić kilka grup przedszkolnych, wiekowo zróżnicowanych, trzeba zakupić komplety krzeseł jak też stolików, roboczych blatów dopasowanych do indywidualnych wymogów dzieci. Istotne jest również, by meble do szatni wykonane były solidnie, a przede wszystkim, ażeby nie miały wystających elementów, ani ostrych krańców, jakie zagrażałyby zdrowiu dzieciaczków. Meble (umeblowanie kuchni) winny być solidne, ale przy tym niezbyt ciężkie – przedszkolak często sam będzie musiał sobie z nimi dać radę. Musimy odnotować, iż wszelkie prace polegające na aranżacji wnętrza, mocowaniu szafek, wieszaniu półeczek, warto powierzyć fachowcowi. Pewność, iż żadne krzesło nie rozleci się pod dzieckiem, żadna półka nie spadnie mu na głowę, znacznie upraszcza pracę – pomaga myśleć nie o bezpieczeństwie przedszkolaka, ale o temacie zajęć. Zobacz także .

Dla rodziców oddających swe dziecko do niepublicznego przedszkola istotne jest, żeby w zamian za troszkę wyższe czesne aniżeli w placówce państwowej, uzyskać np. lepszą propozycję edukacyjną, smaczniejsze posiłki, a również przyjemne, przytulne pomieszczenia, do których nie trzeba będzie codziennie „zaciągać” zniechęcone dziecko. Bajkowe pomieszczenia, kolorowe meble – to wszystko łatwo uzyskać, bez ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy odrobina kreatywności i troszkę czasu, by sprawić, że pokoiki przedszkolne, umywalnie i korytarze będą zachwycały nie jedynie maluchy.