Aktywne przedszkolaki dzięki grupowej zabawie, pozyskują sporo indywidualnych umiejętności i zasób wiedzy

Wielu z nas zapewne wraca pamięcią – jak w dzieciństwie bawiliśmy się prawie do nocy na podwórzu. Wówczas nie traktor zabawka a najzwyklejszy kijek i wyobraźnia zastępowały wiele zabawek. Czasy gdy zabawiano się w „państwa miasta”, „kapsle” przeminęły. Z sentymentem wspomina się czasy zabawy w dom, gdy pączki robiło się z piasku a zupa była z liści.

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie dzieci nie wyobrażają sobie życia bez telewizji czy komputera a hurtownie zabawek, dostarczają gotowe zabawki do przedszkola – . Przedszkole jest dla dzieci miejscem, w którym mają okazję do gromadzenia doświadczeń, od momentu kiedy w szatni zdejmą kurtkę i obuwie, aż do momentu, gdy pod opieką dorosłych wracają z przedszkola.

Można wyróżnić sytuacje, w których przedszkolaki poznają dużo i efektywnie. Są to: zabawy naturalne i wychowawcze. Sytuacje zwrócone na wykształcanie umiejętności porządkowych, zajęcia dydaktyczne oraz takie wydarzenia, w których uczestniczą dzieci w przedszkolu, np.: święta, spacery, wycieczki. Dzieci lubią się bawić w przedszkolu klockami, traktorem, lokomotywą, zwierzątkami, chętnie bawią się także na placu zabaw, a także lubią się uczyć i wypełniać karty pracy. Dodatkowo przedszkole stwarza dzieciakom możliwości do samodzielnego wykonywania zadań a także stwarza dzieciakom możliwości wyboru określonej aktywności. Wychowawcy w przedszkolu angażują przedszkolaki do zabawy.

Stosują zagadki, ażeby zafrapować dzieci tematem zabawy. Podpowiadają podczas rysowania. Nauczyciele w przedszkolu udzielają pochwał dzieciom, namawiają do działania, tworzą wystawę prac swoich wychowanków.

szczegóły oferty

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Zwracają się do przedszkolaków po imieniu, aby włączyć konkretne dziecko, które przestało słuchać poleceń. Prowadzą z przedszkolakami rozmowy siedząc z nimi w kółku. Stosują wymianę aktywności przedszkolaków – rozmowa, zabawa ruchowa oraz śpiewanie piosenek, malowanie, zabawa swobodna. Dzielą dzieci na zespoły, urozmaicają im pracę. Starsze przedszkolaki same wycinają i przyklejają na karton kolorowe wycinanki, podpisując własną pracę imieniem, młodsze dzieci kolorują gotowe obrazki.