Przedmioty przydatne do karmienia niemowlaka

Niedługo po urodzeniu niemowlę jest istotą bardzo małą i słabą. Nie radzi sobie w otaczającym świecie, kontaktuje się z otoczeniem w sposób raczej ograniczony. Jednak doświadczenie gromadzone przez całe stulecia umożliwia postępowanie z tak małym dzieckiem w sposób pewny. Rzecz jasna wiedza taka jest niezwykle obszerna i przewiduje najróżniejsze przypadki, z jakimi spotykają się świezo upieczeni rodzice. Wiele z tych przypadków jest również niełatwe do prognozowania, przykładowo w przypadku wystąpienia choroby u pociechy. Zwykle jednak, jeżeli wszystko odbywa się poprawnie, świeżo upieczeni rodzice postępują według utartych tradycji. Dotyczy to zwykłej opieki nad niemowlęciem oraz zadań takich jak chociażby karmienie. Jest to właściwie jedna z głównych czynności, która ulega zmianom w zależności od wieku pociechy. Najbardziej pierwotną formą tej czynności jest karmienie piersią.

Karmienie piersią i potrzebne w tym akcesoria

jest tym elementem, który najbardziej oprócz ciąży przybliża do siebie matkę i dziecko. Podczas karmienia zresztą matka Znajduje się w takiej pozycji, w której dziecko przytulone jest do piersi.

Masz ochotę znaleźć następne teksty odnoszące się do podnoszonej tu kwestii? Jeżeli tak, to kliknij ten odsyłacz oraz przeczytaj wpis z www (http://www.ekosynergia.sklep.pl/pl/c/MAKARONY/4).

Rzecz jasna karmienie nie jest czynnością, która zawsze przebiega bez komplikacji. U części dzieci przykładowo wcześnie twardnieją dziąsła, przez co karmienie dla matki jest bardzo bolesne. Nie zawsze także pokarm z piersi jest dla malucha wystarczający. Ponadto występują specjalne akcesoria, dzięki którym możliwe jest własnoręczne pozyskiwanie mleka z piersi. Przykładowo laktator Avent jest jednym z najczęściej stosowanych urządzeń tego typu.


Karmienie pociechy butelką

Bakterie mogą być dobre

Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Dziecko karmione jest mlekiem matki przez pewien czas, później rodzi się konieczność zapewnienia mu innego rodzaju pokarmu. Wówczas najczęściej są to różnego rodzaju kaszki i kleiki na bazie mleka z dodatkowymi składnikami, na przykład z owocami. Pokarm taki najczęściej podawany jest za pomocą butelki ze smoczkiem, ponieważ jest to metoda najbardziej komfortowa w sytuacji najmłodszych dzieci. Smoczki do butelek mają zróżnicowane kształty i posiadają różną twardość. Dobiera się je do indywidualnych wymagań, przede wszystkim do wieku dziecka (chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Kliknij tutaj!).