Aby odnaleźć język za zębami

egzystujemy w świecie, w czasach, kiedy należy posiadać język za zębami w każdej sytuacji, w świecie, gdzie „koniec języka za przewodnika”, gdzie mowa może zadziwiać, zdumiewać, obrażać, na pewno zaś nie pozostawia nikogopasywnym.

dzieci

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
po pierwsze jednakowoż, w jaki sposób w tego typu świecie radzą sobie ci, którzy cierpią na trudności z mową, z prawidłowym wysławianiem się? Łatwo to oni na pewno nie mają. rozpoczyna się od blokad, kiedy uczymy się tworzyć zdania, już od początku widać, że coś jest nie tak. I tak przez wszystkie lata, przez zaliczane stopnie wykształcenia, aż po studia oraz rynek pracy, w której bez odpowiedniej prezencji ustnej jesteśmy skazani na porażkę. Osoby doświadczone tą przypadłością od małego mają wizyty ze specjalistą od „naprawy” wysławiania się – z logopedą. Dobry logopeda może podejmować się po prostu poprawianiem mowy na każdym jej etapie rozwoju, taki gatunek nazywamy logopedią ogólną lub minimalizowaniem wad, zaburzeń mowy (logopedia specjalna).

Nawet, jeśli twoje dziecko nie ma utrudnień w wizualizowaniu własnych myśli, lecz czyni to niedbale, sepleni, mówi niezrozumiale itd., nadaje się na konsultację u logopedy.

Ta oferta swiat lekow jest bardzo ciekawa i jeśli poszukujesz więcej wiadomości na opisywaną tu problematykę, to odnajdziesz je tu.

Wielu o tym nie zawraca sobie głowy, ale mówienia myśli uczymy się przez całe życie. Nie powinno się wszakże powiedzieć, że nasz język się wyczerpał i to koniec, już nic więcej w w tym zgadanieniu nie podołamy.

Czy chcesz zobaczyć rozpatrywany temat z odmiennej strony? Jeśli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły (http://www.xrayprotect.pl/gabinet-rtg-kompleksowo.html), które umieszczone zostały w tym miejscu.

Ile razy złapałeś się na tym, że przestudiowałeś jakiś tekst, gdzie było słowo (czy raczej słowa) o dziwnie brzmiącym wydźwięku, nieznanym tobie uprzednio. przestudiuj je jeszcze raz, natknij się na nie w kolejnym tekście, czasopiśmie, a powinno się ono utrwalić na stałe twoja mowa zostanie wzbogacona o taką nastepną słowną cegiełkę (więcej informacji).

Dzieci są mistrzami w takiej sztuce, ale zachowaj czujność, równorzędnie przejmują od nas prawidłową, piękną polszczyznę, ale także wulgaryzmy, więc tych ostatnich trzeba się wystrzegać, kiedy są blisko. Z drugiej strony lekko się mówi i zgodnie z powiedzeniem, że to „ulica wychowuje”, jest w tym niestety sporo prawdy. Nie musisz egzystować w wielkim mieście, w Warszawie na Pradze, w Krakowie na Nowej Hucie, w Łodzi w dzielnicy Bałuty czy w Poznaniu (Dębiec, Jeżyce), by twoje dziecko „przesiąknęło” tym osobliwym slangiem. Język ulicy wszędzie istnieje i nie obronimy przed nią naszego dziecka, warto jednakże, by nadrabiać w zaciszu domowym zaległości.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl