A może nad morze?

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Zostały niespełna dwa miesiące, zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak wyjechać nad morze? Od lat trwają dysputy czy lepiej nad Bałtyk czy zdecydować się na plaże Adriatyku. Moim zdaniem trudno powiedzieć. Zdarzyło mi się być w obu miejscach i uważam że oba miejsca mają swoje zalety i wady.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia decydującą rolę w wyborze mają nasze upodobania. Jeśli lubimy się opalać i ogólnie rzecz biorąc jesteśmy ciepłolubni lub też chcemy ponurkować, nie ma wyboru, musimy się wybrać za granicę.

Jeśli zaś interesuje nas odpoczynek z rodziną nad morzem Bałtyk jest znakomitym projektem. Na wczasy nad morzem naszym urwisom niezbędne są modne japonki i klapki dla dzieci do spacerowania po plaży czy do dreptania przy hotelowym basenie. Oczywiście również niezbędnym jest strój kąpielowy i kapelusz lub chustka na głowę.

Jednakże nie jest to jedyny możliwy sposób wakacyjnego wypoczynku. Świetną sprawą jest na przykład wypad nad rzekę na ryby. Dzieciaki z ochotą wybiorą się z nami. Może to być dla naszych latorośli niezła szkoła cierpliwości. W tymże przypadku na pewno konieczne mogą się okazać stylowe gumowce dla dzieci. Podobnie rzecz się ma jeżelibyśmy się zdecydowali na wycieczkę do lasu z lornetą, aparatem fotograficznym oraz encyklopedią zwierząt. I tam mogą się przydać naszym dzieciaczkom kaloszki lub mokasyny dla dzieci.

Dobrze zaplanowane wakacje zorganizowany urlop nasze dzieci z pewnością będą fajnie wspominać w czasie zimowych wieczorów przy szklaneczce gorącej czekolady i w ciepłych dziecięcych kapciach.