Dzień: 19 listopada 2018

Niedoczynność tarczycy to zespół chorobowy wynikający z zupełnego niedostatku hormonów tarczycy

Tarczyca to narząd, który leży tuż poniżej krtani. Przylega do tchawicy, zbudowana jest z dwóch płatów, które złączone są cieśnią tarczycy. Narząd tarczycy produkuje hormony: tyroksynę oraz trójjodotyroninę. Hormon tarczycy, zasadniczo jest odpowiedzialny za przemianę materii i termogenezę, naszego organizmu. Dzięki nim dochodzi do tworzenia i katabolizmu, czyli rozpadu białek. Poza tym wywierają one wpływ na lipolizę. Dzięki temu procesowi transportowane są kwasy tłuszczowe biorące udział w procesach metabolizmu i termogenezy. Tworzenie i wydzielanie hormonów tarczycy jest regulowana przez przysadkę mózgową. Niestety, może stać się tak, że ta regulacja zostanie naruszona. Wówczas mówimy o nadczynności i niedoczynności tarczycy.

Zakup obuwia – jeden z najważniejszych z jakimi musi zmierzyć się kobieta

Wszystkim wiadomo, iż moda jest istotna dla każdej dziewczyny. Obecnie stała się tak popularna, że coraz większa ilość osób zwraca uwagę na to jak się prezentuje, nawet mężczyźni. Widok zdjęć prosto z wielkich gazet modowych stał się codziennością, nic dziwnego, jesteśmy niemal codziennie obsypywani nową ilość fotografii idealnych modelek. Z wielkimi emocjami obserwujemy najświeższe trendy, bardzo znane stały się także blogerki modowe, które codziennie umieszczają w sieci swój strój, zostając inspiracją dla milionów dziewczyn, które śledzą ich konta i, które z chęcią zakładają to, co zostało wylansowane przez takie dziewczyny.

Auto w ręku

Każdy młodzieniec śni o samochodzie. Naturalnie z upływem czasu młodzieńcze preferencje ewoluują i ze snu o wielkim pługu śnieżnym zostaje pragnienie posiadania czerwonego Ferrari. Młodociani szoferzy wozów strażackich przesiadają się do wyścigowych bolidów. W świecie dziecięcej wyobraźni przecież wszystko bywa realne.