W jaki sposób zadbać o odpowiedni rozwój niemowlęcia?

Aby każde niemowlę w odpowiedni sposób się rozwijało, jego rodzice muszą pilnie o nie dbać. Oczywiście o niemowlakach, sposobach ich wychowywania można popełnić setki grubych ksiąg – czyli skupię się wyłącznie na jednym temacie. A chodzi akurat tutaj o to, aby nigdy nie sądzić, że czymś nieważnym są wszelkiego rodzaju zabawki. Sporo od nich zależy, a więc trzeba co jakiś czas kupić dla własnej pociechy ciekawą zabawkę. Aktualnie wybór zabawek jest wielki – przecież mamy już XXI wiek, nie 1983 rok… Sporo większym kłopotem mogą być pieniądze!

Continue reading „W jaki sposób zadbać o odpowiedni rozwój niemowlęcia?”

A może nad morze?

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Zostały niespełna dwa miesiące, zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak wyjechać nad morze? Od lat trwają dysputy czy lepiej nad Bałtyk czy zdecydować się na plaże Adriatyku. Moim zdaniem trudno powiedzieć. Zdarzyło mi się być w obu miejscach i uważam że oba miejsca mają swoje zalety i wady.

Continue reading „A może nad morze?”

Awangardowe prezenty – gdzie kupić?

W swym życiu nieustannie jesteśmy spraszani na wszelkiego rodzaju uroczystości – śluby, chrzty, imieniny, rocznice. Każda z nich wymaga od nas pomysłowości w zakupie podarunków. Niekiedy możemy sobie pozwolić na większy luz, zwłaszcza jeśli obdarowanym ma być bliski kolega lub nasza pociecha – wtenczas śmieszne prezenty są jak najbardziej pożądane.

Continue reading „Awangardowe prezenty – gdzie kupić?”

Jak dobrze nauczyć się języka obcego?

Większa część z nas, wspominając żakowskie lata, zgodzi się na pewno ze stwierdzeniem, że język obcy był wyłącznym przedmiotem, jakiego nie dało się opanować dwa dni przed sesją . Uzyskanie wprawy językowej wymaga dłuższego czasu regularnej pracy a także determinacji. Indywidualne zdolności oraz intensywność kontaktu z językiem grają tu ważną rolę, nie są to jednakże czynniki, które przesądzają o sukcesie, bowiem dzięki przestrzeganiu sprawdzonych reguł oraz cierpliwości języka może nauczyć się każdy!

Continue reading „Jak dobrze nauczyć się języka obcego?”