Jaką rolę odgrywa diagnostyka medyczna w leczeniu pacjentów? Jakie przyrządy oraz aparatura są tutaj nieodzowne?

Diagnostyka medyczna jest niesamowicie ważna, wie to każdy specjalista jak też pacjent, jakiego leczenie, a czasami też życie było zależne już kiedyś od dobrze postawionej diagnozy. Czasami słyszymy o błędach w sztuce lekarskiej, które są bardzo tragiczne w skutkach. Część z nich bierze się właśnie ze źle postawionej diagnozy, lub też z za późno wykrytych przyczyn zmian chorobowych. Niestety w diagnostyce ogromną rolę odgrywa czas, lecz również i dostępna aparatura medyczna czy maszyny, za pomocą jakich wykrywa się nieprawidłowości w ciele pacjenta. Które ze sprzętów trzeba wymienić?

Continue reading „Jaką rolę odgrywa diagnostyka medyczna w leczeniu pacjentów? Jakie przyrządy oraz aparatura są tutaj nieodzowne?”

Czy o dziecko należy się starać?

Oczekiwaniu na potomstwo przeważnie towarzyszą różne uczucia. Z jednej strony zachwyt, z drugiej niepokój o to czy wszystko będzie zdrowe. Tego typu odpowiedź pada najczęściej z ust przyszłych rodziców na pytanie czy woleliby chłopca czy dziewczynkę: płeć nieważna, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par mimo odstawienia antykoncepcji, spotyka się problemem zapłodnienia.

Continue reading „Czy o dziecko należy się starać?”